نویسنده : EXPERT

نوشته شده در : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

باکس افیس 28 مرداد "پسران خوب در صدر جدول"

باکس افیس ۲۸ مرداد “پسران خوب در صدر جدول”

فیلم های Blinded by the Light و Where’d You Go , Bernadette در گیشه شکست خوردند . این در حالیست که Angry Birds 2 و ۴۷ Meteres Down 2 نیز آنچنان موفق نبودند ‌. با کمال تعجب ، فیلم کمدی کمپانی یونیورسال ، Good Boys با فروش ۲۱ میلیونی در ۳۲۰۴ سینما ، در صدر جدول باکس آفیس آمریکا قرار گرفت !

این فیلم ، به تهیه کنندگی سث روگان و ایوان گلدبرگ ، بعد از فیلم The Boss در سال ۲۰۱۶ ، اولین فیلم کمدی بزرگسالانه است که خود را به صدر جدول باکس آفیس رسانده است . همچنین این فیلم موفق شد رکورد بزرگترین افتتاحیه یک فیلم کمدی اوریجینال و دومین افتتاحیه بزرگ یک فیلم کمدی در سال ۲۰۱۹ باشد !

انتظار میرود تا فیلم Good Boys ، با گذشت هفته و رسیدن به آخر هفته ، در آمریکای شمالی با فروش ۱۲ الی ۱۵ میلیون دلاری ، به فیلم Hobbs and Shaw مغلوب شود.

فیلم Good Boys راوی داستان سه پسر ۱۲ ساله است که حاضر به هرکاری هستند تا بتوانند در یک مهمانی حضور یابند ! جیکوب ترمبلی ، کیت ال ویلیامز و بردی نون استار بازیگران این فیلم هستند و نزدیک به ۷۰ درصد از مخاطبان این فیلم ، بین سنین ۱۸ تا ۳۴ سال داشتند .

به هر حال ، کمپانی یونیورسال آخر هفته بسیار خوبی داشت و بعد از دیزنی ، تبدیل به دومین استودیوی هالیوودی شد که فروش فیلم آن از ۱ میلیارد دلار عبور کرده است . همچنین یونیورسال تنها استودیویی است که امسال ، فیلمی اوریجینال در سینماها اکران کرده است .

از دیگر موفقیت های کمپانی یونیورسال در باکس آفیس ماه آگوست ، فیلم Hobbs & Shaw بوده که با فروش ۱۴ میلیون دلاری در ۳۷۵۷ سینما ، رتبه ۲ را در سومین هفته اکران خود کسب کرد . در کشور های خارج آمریکا نیز این فیلم با فروش ۴۵.۷ میلیون دلاری ، فروش کلی این فیلم را به ۴۳۶.۷ میلیون دلار رساند .

شیرشاه دیزنی ، در پنجمین هفته اکران خود ، ۱۱.۹ میلیون دلار فروش کرد و با کسب رتبه سوم باکس آفیس ، فروش خود در آمریکا را به ۴۹۶.۱ میلیون دلار رساند . همچنین این فیلم با فروش ۳۳.۸ میلیون دلاری در کشور های خارجی ، فروش کلی فیلم را به ۱.۴ میلیارد دلار رساند .

روزی روزگاری در هالیوود ، جدید ترین ساخته تارنتینو ، با فروش ۵۳.۷ میلیون دلاری در کشور های خارجی ، فروش خود را در روز یکشنبه به ۱۸۰.۵ میلیون دلار رساند .

در باکس آفیس آمریکا ، چهار فیلم اکران شده بعد از Good Boys سر و صدای زیادی به پا نکردند !

انیمیشن Angry Birds 2 ، جدید ترین انیمیشن سونی ، با فروش ۱۰.۵ میلیون دلاری در آخر هفته ، فروش شش روزه ی خود را به ۱۶.۲ میلیون دلار رساند . البته اولین فیلم از این مجموعه در سال ۲۰۱۶ ، ۳۶.۲ میلیون دلار فروخت . در کشور های خارجی ، این دنباله انیمیشنی ۱۹.۴ میلیون دلار فروش کرد تا فروش کلی این انیمیشن را به ۴۶.۶ میلیون دلار برساند .

با اینکه سونی موفقیت چندانی از انیمیشن Angry Birds 2 به دست نیاورد ، فیلم Spider-Man Far From Home ، توانست با عبور از Skyfall ، به پر فروش ترین فیلم سونی تبدیل شود !

فیلم ۴۷ Meters Down : Uncaged با افتاحیه ۹ میلیونی ، نتوانست فروش خود را به فروش افتتاحیه ۱۱ میلیون دلاری فیلم قبلی تود برساند .

فیلم های بزرگسالانه جدید کمپانی New Line ، به نام های Blinded by Light و Where’d You Go, Bernadette در گیشه شکست خوردند .

فیلم Blinded by Light افتتاحیه ای ۴.۱ میلیون دلاری را تجربه کرد .‌ این فیلم که درباره زندگی یک نوجوان انگلیسی و آشنایی وی با موزیک است ، توسط گریندر چادها کارگردانی شده و بازیگر جدید ، ویویک کالرا در آن ایفای نقش میکند .

در تصمیمی عجیب ، New Line تصمیم گرفت تا فیلم Blinded by Light را با قیمت ۱۵ میلیون دلار یا بیشتر از جشنواره فیلم های ساندنس امسال حذف کند ! هفته پیش نیز فیلم زن محور The Kitchen از این کمپانی ، در گیشه شکست خورد !

فیلم Bernadette ، با بازیگرانی چون کیت بلانشت ، رتبه ۱۱ جدول را با فروش ۳.۵ میلیون دلاری کسب کرد . این فیلم که توسط ریچارد لینکلیتر ساخته شده ، درباره زنی خانه دار است که قبل از خانه داری ، مهندس بسیار زبردستی بوده است .

مخاطبان هر دو فیلم Blided by Light و Bernadette ، بزرگسال بودند به طوری که تنها ۱۵ درصد از تماشاگران Bernadette ، سنی نزدیک به ۲۵ سال یا کمتر از آن داشتند و همینطور بیش از نصف تماشاچیان Blinded by Light ، افراد سنی ۵۰ سال یا بیشتر داشتند !

نمرات سینمااسکور فیلم های این هفته :

Good Boys : B+
Angry Birds 2 : B+
Where’d You Go , Berandette : B
۴۷ Meters Down : Uncaged : C+
Blinded By Light : A-

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of